Orientační nabídka


… obec uprostřed Slavkovského bojiště

Vyhledávání

 

Cesta: Titulní stránka > Obec > Organizace, spolky a sdružení

 

Mateřská škola

Mateřská škola byla založena r. 1948 jako útulek pro děti zaměstnaných matek a umístěna v budově národní školy a řízena jejím ředitelem.
Od roku 1954 začíná existovat jako samostatná mateřská škola s polodenním provozem. V roce 1975 byla přestěhována do staré budovy bývalé fary jako provizorium při opravě národní školy. Toto provizorium však trvalo celých 40 let až do června roku 2015.
 


Od roku 2003 je opět samostatnost mateřské školy zrušena a v rámci přechodu škol na právní subjektivitu je zařazena společně se Základní školou jako jeden právní subjekt s názvem Základní škola a Mateřská škola Prace.
Předškolní výchova a vzdělávání se uskutečňuje podle vzdělávacího plánu "POJĎME SPOLU POZNÁVAT BAREVNÝ SVĚT KOLEM NÁS".

Ve školním roce 2014/2015 navštěvovalo školku 25 dětí ve věku 3-6 let.

V budově MŠ ve staré faře se v patře nacházely dvě větší místnosti, které byly využívány jako třída - jídelna a herna, která se odpoledne měnila na lehárnu, kde se denně rozkládali lehátka na spaní po obědě.


Mnohaleté úsilí se nakonec podařilo naplnit a dne 1. září 2015 byla slavnostně otevřena nová budova mateřské školy na ulici Školní 340 s kapacitou 28 dětí jako nedílná součást Základní a Mateřské školy Prace. 

K 1. září 2016 se otevřela další třída mateřské školy s kapacitou 16 dětí. V budově nové MŠ se nachází dvě místnosti, které jsou využívány jako třídy – jídelna a herna, měnící se odpoledne na lehárnu, kde se denně rozkládají lehátka na spaní po obědě. K mateřské škole náleží  zahrada s dětskými herními prvky.

Usilujeme o vhodné vybavení zahrady pro bohatší pohybové a hravé možnosti k všetrannému tělesnému rozvoji dětí při pobytu venku.

Provoz pracoviště MŠ Prace je od 6.15 do 16.00 hodin.

 
 
Telefon:
544 244 730
602 208 977
WWW:
http://www.skolavpraci.cz/materska-skola/
E-mail:
ms.prace@seznam.cz
 
 

Kontext

Umístění: Organizační složky > Organizace zřízené obcí > Mateřská škola

Kontakt

Obec Prace
Ponětovská 129
664 58 Prace
Telefon: 544 244 727
E-mail: obec@obecprace.cz
Podrobný kontakt

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém