Orientační nabídka


… obec uprostřed Slavkovského bojiště

Vyhledávání

 

Cesta: Titulní stránka > Obec > Organizace, spolky a sdružení

 

Základní škola

Základní škola Prace je malotřídní venkovská škola, založená v roce 1823. Od roku 2003 je právním subjektem, jehož zřizovatelem je Obec Prace. Základní škola poskytuje vzdělání dětem od prvního do pátého ročníku, ranní a odpolední družinu se zájmovými kroužky a školní stravování.

Výuka na základní škole probíhá podle školního vzdělávacího programu „ŠKOLA PRO ŽIVOT“, který podchycuje a rozvíjí dětskou tvořivost a klade důraz na využití poznatků v praktickém životě. Škola se zaměřuje na výuku anglického jazyka již od 1. třídy a v rozvrhu posiluje také výuku informačních technologií. Vzdělávání na této škole je obohaceno o časté návštěvy divadel, exkurzí, muzeí a dalších kulturních akcí. Během školního roku se děti účastní celé řady výukových programů. Každoročně je pro děti v rámci tělesné výchovy zařazen plavecký výcvik.

V roce 2009 ve škole proběhly větší stavební úpravy. Byla zde nově zřízena výdejna obědů a školní jídelna. Obědy jsou v současné době dováženy ze Základní školy Šlapanice.

Vzhledem ke stále rostoucímu zájmu žáků a rodičů o tuto školu se v roce 2019 dokončila stavba s názvem Zvýšení kapacity ZŠ v Praci, což byla rekonstrukce stávající budovy a nová přístavba. Ve staré budově byla zřízena víceúčelová třída pro výuku tělesné výchovy a další pohybové aktivity, a také nová šatna. V přístavbě pak přibyly tři nové kmenové učebny s družinou, jídelna a kuchyně se zázemím. Stavba byla zahájena v dubnu 2018. Do začátku nového školního roku 2018/2019 se podařilo zprovoznit novou přístavbu, ve které probíhala výuka tak,  aby zároveň mohla pokračovat oproti původnímu záměru podstatně rozšířená rekonstrukce stávající budovy školy. Tato v podstatě generální rekonstrukce byla dokončena v lednu 2019. Po získání další dotace jsme v letních měsících zrealizovali ještě venkovní sportoviště, které zahrnuje oplocené hřiště, přístřešek pro venkovní výuku, cvičební koutek s umělým povrchem a cvičebními nástroji, a taky zelenou plochu  využitelnou i pro zřízení záhonků. 

 
 
Telefon:
544 244 755
602 208 871
WWW:
http://www.skolavpraci.cz/
E-mail:
zs@skolavpraci.cz (základní škola)
ms@skolavpraci.cz (mateřská škola)
Adresa:
Základní škola a Mateřská škola Prace, okr. Brno-venkov, příspěvková organizace
Školní 109
664 58 Prace

 
 

Kontext

Umístění: Organizační složky > Organizace zřízené obcí > Základní škola

Kontakt

Obec Prace
Ponětovská 129
664 58 Prace
Telefon: 544 244 727
E-mail: obec@obecprace.cz
Podrobný kontakt

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém